Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
NOWOCZESNE FORMY REKLAMY

 

W dzisiejszych czasach oprócz klasycznej reklamy, takiej, jak banery, billboardy, poligrafia (plakaty, ulotki, wizytówki) czy różnego rodzaju gadżety reklamowe, właściciele firm powinni pamiętać o reklamie internetowej.

Internet oferuje coraz więcej nowoczesnych form reklamy, jednak przedsiębiorcy często nie interesują się nowymi trendami, pojawiającymi się w branży e-marketingu. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów nowoczesnych form reklamy.

 

Inbound marketing - reklama pasywna

 

Inbound marketing (inaczej reklama pasywna) to działania, które służą temu, aby potencjalny klient sam zainteresował się danym produktem, czy usługą. Metoda ta polega na zmianie podejścia do reklamy i nie obejmuje wysyłania niechcianych maili i reklam potencjalnemu klientowi.

Przykładowo: właściciel sklepu reklamowego z poligrafią, tak prowadzi swoją stronę, by zarówno wizualnie, jak i pod względem treści najlepiej trafić do potencjalnego klienta. Dobrze zaprojektowany fanpage na facebooku czy profil na instagramie również jest skuteczną formą promocji, która może zwiększyć sprzedaż, ale nie zraża klienta do firmy poprzez np. otrzymywanie niechcianej poczty.

 

Content marketing - marketing treści

 

To nic innego, jak zastąpienie "pustych" haseł reklamowych przekazaniem konkretnych treści do obiegu informacji. Treści ściśle związanych z branżą, mogących zainteresować klienta. Content marketing to między innymi porzucenie agresywnej formy reklamy na rzecz zaoferowania klientowi treści, które są dla nie go przydatne i ciekawe. Np. Właściciele strony, na której można kupić produkty z danej branży prowadzą blog, lub poradnik związany z tym tematem.

 

SEO - Pozycjonowanie

 

Pasywną metodą reklamy jest również pozycjonowanie, czyli dbanie o to, by internauta znalazł stronę firmy przy pomocy wyszukiwarki. Na działania SEO mają wpływ przede wszystkim dwie kwestie: odpowiednia budowa (struktura) strony i użyteczny content, który jest w niej zawarty.

 

Sklep reklamowy

 

Kolejną nowoczesną formą promocji jest zakup gadżetów reklamowych (długopisy, smycze, breloki) z logo firmy i rozdawanie ich jako gratisy, przy okazji dokonania transakcji handlowej z klientem, lub udzieleniu usługi. Mogą to być również niestandardowe produkty przekazane klientowi jako gratis, np. słodycze reklamowe. Firma pozostawia w ten sposób pozytywne wrażenie, zostaje zapamiętana przez klienta poprzez dobre skojarzenia oraz wizerunek logo na otrzymanym produkcie.

 

Podsumowując, istnieje wiele nowych form promocji firmy, dlatego warto śledzić nowoczesne trendy, aby łatwiej wyprzedzić konkurencję ze swojej branży. Najlepiej jest testować w praktyce różne metody i łączyć je, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl